Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D-Routenvorschau Sturzerkennung Premium Support Route

10/03/2012 - tandem - nowy rower, nowy słup

22 km Distanz
37 m Aufstieg
60 m Abstieg

(0 Bewertungen)

Właśnie przywiżliśmy tandem z Olsztyna.

Mieliśmy zamiar zakończyć podróż pociągiem w Toruniu, ale pogoda pokrzyżowała nam plany, dojechaliśmy więc do Lubania i stamtąd na pełnym hardcorze, w deszczu i pod wiatr, lekko naokoło do domciu. Okulary na nic się zdały więc je zdjąłem i prawie całą drogę musiałem mrużyć oczy.

Oczywiści jakość dróg w samym Włocławku (zwłaszcza od strony północnego wjazdu) nie pozwala na rozwinięcie zawrotnych prędkości. Do tego jakichś pajac wymusił na nas pierwszeństwo (jego nr rejestracyjny to CW 68729) i mimo mojej prośby zatrzymania się uciekł o czym jak najszybciej poinformowałem policję (wymuszenie pierwszeństwa, stworzenie zagrożenia w sytuacji drogowej oraz ucieczka z miejsca zdarzenia tj. 350zeta mandatu i 6 punktów karnych)

Ogólnie rzecz biorąc była to moja i Piotrka "Chmurki" pierwsza, rozpoznawcza jazda na tandemie, średnia prędkość nie powala, ale za to zrobiliśmy kilka fajnych zrywów. Mogę stwierdzić, że jesteśmy stabilni :)

Jest tylko jedno małe "ale", a mianowicie "Chmurek" kręci siłowo z mniejszą kadencją, a ja lubię kadencję w okolidach 90 i właśnie w tym punkcie będę musiał go "wychować" :)

I muszę się pochwalić jaki to komplement od niego usłyszałem: nie mógł uwierzyć, że jako palący papierosy mam taką wydolność i nie dostaję zadyszki, że ciągne z kopyta i nie odpuszczam.

Ale urosłem, a uważam, że moja obecna forma jest gorzej niż fatalna lecz nic nie poradzę na wysoki hematokryt i olbrzymią przysfajalność tlenu :P

dystans: 21,59km

czas jazdy: 51"21'

średnia prędkość: 25,23km/h

tętno średnie: 134

nętno najwyższe: 169

kalorie: 598

czas w strefach:

strefa 1 (55-70%):  40%

strefa 2 (70-80%):  29%

strefa 3 (80-100%): 26%


0,0
(0)