addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract

Cyklotrasy 015 - Vizovické vrchy

41 km Distanz
1.000 m Aufstieg
1.000 m Abstieg

(1 Bewertung)

Valašskými singletracky od poutního kostela k léčivému prameni

Na cestu valašskou divočinou po hřebeni Vizovické vrchoviny si troufneme i s dětmi. Bez tažné tyče to nejde, protože cesta je náročná. Některé úseky jsou sjízdné jen pro extrémní valašské bikery. Komu nevadí, že musí občas z kola sesednout, si za odměnu užije krásné vyhlídky na hřebeny Hostýnských vrchů. A když je dobrá viditelnost, zahlédne za nimi i vrcholy Moravskoslezských Beskyd.

Ačkoliv pojedeme přes dva přírodní parky – Želechovické paseky a Vizovické vrchy, kde žije řada chráněných živočichů, nesetkáte se tu s žádnými zákazy, jako například na Šumavě. Valašsko je totiž země cyklistům zaslíbená a značené cyklotrasy vedou i tam, kde byste je nečekali. Pokud si chcete opravdu zajezdit, opusťte asfaltové cyklostezky kolem Lipenské přehrady a jeďte na Valašsko. A až budete znaveni kamenitými cestami a klesne vám hladina cukru v krvi, dejte si frgál.

Premiéra dílu 1.9.2017 na: http://cyklotrasy.net


5,0
(1)icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter
Top