addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract google facebook email eye-open eye-hide compass search-map download-app phone-shield
Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

R13b Bochnia - Kraków-Mały Płaszów

48 km Distance
80 m Ascent
100 m Descent

(0 ratings)

Trasa R13b jest jedną z tras wyznaczonych od wschodu Krakowa pod kątem dojazdu na ŚDM. Płaska Kotlina Sandomierska i liczne lokalne drogi umożliwiają poprowadzenie długiej trasy. Liczne lasy pozwalają na przyjemną jazdę nawet w upale. Jej przedłużenie to trasa S13, prowadząca do ul. Śliwiaka w Krakowie. W celu lepszego poznania trasy przed wyjazdem warto zerknąć na http://rowerem-krakow- tarnow.blogspot.com/. 

1. Do Mikluszowic. Trasa zaczyna się na bocheńskim Rynku. Z Rynku wyjeżdżamy ul. Solną i zaraz skręcamy w lewo w ul. Sutoris. Na końcu ul. Sutoris skręcamy w lewo i zaraz potem w prawo na plac Gen. Okulickiego. Jedziemy prosto ul. Kowalską, na jej końcu skręcamy w prawo w ul. Niecałą, po 90m skręcamy lekko w lewo w ul. Solna Góra. Jedziemy prosto do jej końca, gdzie skręcamy w prawo w ul. św. Leonarda, pozostając na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Jedziemy do końca tej ulicy, na końcu skręcamy z drogi podporządkowanej w ul. Ksiecia Józefa Poniatowskiego w prawo, po 110m skręcamy w lewo w ul. Wygoda i przekraczamy linię kolejową. Jedziemy prosto przez 3,8km, po drodze dojeżdżamy do Raby i poruszając się jej prawym brzegiem przejeżdżamy pod autostradą A4. W Krzyżanowicach skręcamy w prawo i jedziemy prosto przez kolejne 1,2km. Z drogi podporządkowanej skręcamy w lewo na Gawłów. Wjeżdżamy do Gawłowa, przejeżdżamy koło kościoła i jedziemy dalej prosto kierując się na Uście Solne. Wjeżdżamy do Majkowic, przejeżdżamy na wprost przez skrzyżowanie z drogą na Ostrów Szlachecką i 400m dalej, koło kapliczki, skręcamy w lewo i dojeżdżamy do wąskiej kładki nad Rabą. Po przekroczeniu kładki jedziemy prosto, po minięciu kościoła w Mikluszowicach skręcamy łagodnie w prawo, po kolejnych 180m skręcamy w lewo na Dziewin. Po kolejnych 300m skręcamy w lewo i po 600m przekraczamy na wprost skrzyżowanie z DW965. 

2. Do Grabi Jedziemy przez 10,1km prosto na zachód Żubrostradą, cały czas pozostając w środku Puszczy Niepołomickiej. Skręcamy w lewo, po 650m w prawo, cały czas pozostając na Drodze Królewskiej. Po 6,8km dojeżdżamy do skrzyżowania z DK75, przekraczamy je na wprost, po czym jedziemy Drogą Królewską aż do jej końca - skrzyżowania z ul. Bocheńską. Skręcamy w prawo i zaraz potem w lewo w ul. Wąską. Na końcu ul. Wąskiej skręcamy w lewo w u. Piękną, po 100m w prawo w ul. Jagiellońską. Przekraczamy na wprost skrzyżowanie z ul. Tadeusza Kościuszki, wjeżdżamy na ul. Młyńską i zaraz skręcamy w lewo w ul. Grunwaldzką. Jedziemy nią do końca, skręcamy w prawo i przejeżdżamy na wprost rondo, wjeżdżając w ul. Grabską. Jedziemy nią przez 4,1km (po drodze zmienia nazwę na Krakowska) do końca Niepołomic. Po kolejnych 550m dojeżdżamy pod kościół w Grabiu.

3. Dalsza jazda Podczas czuwania i Mszy Posłania w Brzegach będzie ok. 1,6 mln wiernych. Zatem trasa celowo kończy się kilka kilometrów od miejsca celebracji. W przypadku chęci jazdy do Krakowa (poza końcem ŚDM) warto pobrać trasę S13, która łączy trasy R13 z drogami rowerowymi w Krakowie. 


0.0
(0)