Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Hotel - Ojców - Pieskowa Skała - Hotel

56 km Distance
459 m Ascent
458 m Descent

(0 ratings)

Pierwsza z trasa z cyklu dookoła Hotelu. Wystarczy udać się parę kilometrów od Krakowa by zakosztować pięknych widoków, świeżego powietrza, oraz ciszy i spokoju.  Z Best Western Premier Krakow Hotel jedziemy wzdóż parkingu w stronę głównej ulicy Opolskiej. Jednak przed głównym skrzyżowaniem skręcamy w prawo i jedziemy ulicą Gdyńską do samego skrzyżowania z ulucą Łokietka. Jest to bardzo duży skrót, który zaoszczędzi nam jazdy główną ruchliwą ulicą. Skręcamy w lewo w ulicę Łokietka, jednak nie jedziemy nią długo, zaraz za przejazdami kolejowymi skręcamy w prawo w nieutwardzoną drogę. Teraz czeka nas kilka kilometrów jazdy bardzo przyjemnymi drogami, a za plecami będziemy widzieć coraz lepiej miasto Kraków.  

Do Ojcowa jedziemy spokojnymi drogami, zarówno asfaltowymi jak i szutrowymi. Po godzinie spokojnej jazdy docieramy do samego Ojcowa. Punkt obowiązkowy do zwiedzenia to tzw. Brama Krakowska: https://pl.wikipedia.org/wiki/Brama_Krakowska_(Dolina_Pr%C4%85dnika)

W samym parku Ojcowskim jest bardzo dużo restauracji i barów gdzie można odpocząć przed drogą powrotną.

 Jeśli mamy siłę jedziemy w kierunku Pieskowej Skały gdzie znajduje się słynna Maczuga Herkulesa https://pl.wikipedia.org/wiki/Maczuga_Herkulesa

Wrócić możemy tą samą drogą jeśli nie chcemy jechać za długo w towarzystwie samochodów Ja jednak nigdy nie wracam tą samą trasą, dlatego zapronowołem powrót przez malownicze okolice Krakow. 

Cała wyprawa nie powinna zająć więcej niż 4 godziny z odpoczynkiem i czasem na krótki posiłek. Warto ze sobą zabrać zapas wody oraz prowiant. Miejsce jest bardzo turystyczne jednak po drodzę nie spotkamy za wiele sklepów. 

 


0.0
(0)