addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract google facebook email eye-open eye-hide compass search-map download-app phone-shield

4. Panská skála - Ještěd

51 km Distance
800 m Ascent
420 m Descent

(0 ratings)

Trasa protíná úpatí Lužických hor (od roku 2010 po bleskových povodních tu mají opravené cyklotrasy). Zde nastává problém, že silnice E442 je ZAKÁZANÁ pro průjezd závodu. Z toho důvodu jsou dvě varianty. A to buď z Kamenického Šenova přes Polevsko (btw. na této trase tragicky zahynul dětský herec Tomáš Holý) na Svor přes Cvikov (přes město a ve městě se napojit na ulici Žitavská, po ní do Mařenic) dál na Mařenice, Heřmanice v Podještědí, přes Ladu v P. do Jabolnného v P. na Žibřidlice a Křižany - Ještěd. (přes Polevsko je poměrně nekvalitní úzká asfaltka; v Mařenicích po Žitakvský se to už do jablonného zlepšuje).

Další (lepší) varianta je o cca 7-10 km delší, zato po lepším povrchu. Z kamenického Šenova by se jelo do Sloupu v Čechách pře Svojkov, Lasvice, Zákupy, přes Bohatice do Mimoně, dál přes Noviny pod Ralskem, Nový Luhov, Stráž pod Ralskem, ve Stráži přes Dubnici (dobrá cesta) na Žibřidlici do Křižan a pak zpevněnou asfaltovou trasou přímo po serpentýnách na Ještěd.

 

 


0.0
(0)
icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter