addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract

Z Teplic na Barboru

7 km Distance
10 m Ascent
0 m Descent

(0 ratings)

Na Barboru, zatopený uhelný lom s pláží a náramně čistou vodou, vede z Teplic cyklotrasa. Málokdo ji ale používá; na rekole vyrazíme lepší cestou.

Pro cestu jsme si s ročním Bernardem vybrali rekolo Falko (podle létající psa z knihy Nekonečný příběh), protože má dětskou sedačku. V Teplicích nemá stále místo, jezdí se na něm, jako na jakémkoli jiném kole, bylo tedy třeba ho nejprve ulovit.

Vyjeli jsme z centra Alejní, kolem gymnázia, dále Duchcovskou až na velký kruhový objezd na nemocnicí a odbočili do Libušiny, záhy pak do Denisovy ulice. Provoz tu je menší. Na konci jsme sjeli do Sklářské kolem areálu AGC až na konečnou trolejbusu (Tolstého) a přes železniční přejezd. Na poměrně frekventované trati jsou závory často dole, pro Bernarda ale bylo čekání na vlak a pohyb šraněk zajímavé, takže chvíle čekání nijak nevadila. Projeli jsme Újezdečkem a dále pak kolem osady Dukla na malý kruhák na Kamenném Pahorku. Na Barboru je to už jen kilometr.


0.0
(0)


icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter
Top