Premium Badge Download on the App Store Get it on Google Play Turn-by-turn Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Custom Bike Computer Export Routes Route Previews Fall Detection Premium Support

Cycling Route Cyklotrasy 015 - Vizovické vrchy

41 km Distance
917 m Ascent
917 m Descent

(1 rating)

Valašskými singletracky od poutního kostela k léčivému prameni

Na cestu valašskou divočinou po hřebeni Vizovické vrchoviny si troufneme i s dětmi. Bez tažné tyče to nejde, protože cesta je náročná. Některé úseky jsou sjízdné jen pro extrémní valašské bikery. Komu nevadí, že musí občas z kola sesednout, si za odměnu užije krásné vyhlídky na hřebeny Hostýnských vrchů. A když je dobrá viditelnost, zahlédne za nimi i vrcholy Moravskoslezských Beskyd.

Ačkoliv pojedeme přes dva přírodní parky – Želechovické paseky a Vizovické vrchy, kde žije řada chráněných živočichů, nesetkáte se tu s žádnými zákazy, jako například na Šumavě. Valašsko je totiž země cyklistům zaslíbená a značené cyklotrasy vedou i tam, kde byste je nečekali. Pokud si chcete opravdu zajezdit, opusťte asfaltové cyklostezky kolem Lipenské přehrady a jeďte na Valašsko. A až budete znaveni kamenitými cestami a klesne vám hladina cukru v krvi, dejte si frgál.

Premiéra dílu 1.9.2017 na: http://cyklotrasy.net


5.0
(1)