addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract

Jahodná MTB Singletrack maratón Košice

76 km Distance
1,980 m Ascent
1,980 m Descent

(1 rating)

MTB Singletrack maratón Košice sú vytrvalostné preteky na horských bicykloch v oblasti Volovských vrchov a Košických lesov, určený pre vyznávačov horskej cyklistiky, pre milovníkov lesných chodníkov (singletrackov) a skutočnej jazdy a radosti z MTB v krásnej prírode na upravených tratiach s výhľadmi na Košice a na Volovské Vrchy. Organizuje sa spravidla začiatkom septembra v sobotu a začíta v rekreačnom stredisku Jahodná v katastri obce Vyšný Klátov. Záujemcom sú k dispozícii 3 stupne náročnosti. Zaregistrovať sa môžu na stránke (http://www.cyklopretekykosice.sk/sk/skoda-mtb-singletrack-maraton-kosice/aktuality).

Najnáročnejšia 77 km trasa je určená pre trénovaných, technicky zdatnejších jedincov, na svoje si však prídu aj menej trénovaní nadšenci ktorí milujú výzvy a radi zvíťazia sami nad sebou.

Stredne náročná  47 km trasa vedie najznámejšími a najobľúbenejšími lokalitami a cyklotrasami medzi Košicami a Lajoškou. Až 60% trasy vedie po lesných chodníkoch (singletrack)  a cyklotrailoch a po novo vybudovaných košických trasách (www.facebook.com/kosicke.cyklotraily/). Singletracky sú ale do trasy zakomponované tak aby boli predovšetkým hravé a zábavné a nie extrémne, s ohľadom na maximálnu možnú bezpečnosť.

Trasa dlhá 22 km je určená pre amatérov a rodiny s deťmi ktorí s cyklistikou v lese začínajú, chcú skúsiť pravé terény pre horský bicykel a chcú si užiť príjemnú pretekársku atmosféru,  stráviť pekný deň v cyklistickom duchu.


5.0
(1)



icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter
Top