Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Jahodná MTB Singletrack maratón Košice

76 km Distance
1,391 m Ascent
1,391 m Descent

(3 ratings)

MTB Singletrack maratón Košice sú vytrvalostné preteky na horských bicykloch v oblasti Volovských vrchov a Košických lesov, určený pre vyznávačov horskej cyklistiky, pre milovníkov lesných chodníkov (singletrackov) a skutočnej jazdy a radosti z MTB v krásnej prírode na upravených tratiach s výhľadmi na Košice a na Volovské Vrchy. Organizuje sa spravidla začiatkom septembra v sobotu a začíta v rekreačnom stredisku Jahodná v katastri obce Vyšný Klátov. Záujemcom sú k dispozícii 3 stupne náročnosti. Zaregistrovať sa môžu na stránke (http://www.cyklopretekykosice.sk/sk/skoda-mtb-singletrack-maraton-kosice/aktuality).

Najnáročnejšia 77 km trasa je určená pre trénovaných, technicky zdatnejších jedincov, na svoje si však prídu aj menej trénovaní nadšenci ktorí milujú výzvy a radi zvíťazia sami nad sebou.

Stredne náročná  47 km trasa vedie najznámejšími a najobľúbenejšími lokalitami a cyklotrasami medzi Košicami a Lajoškou. Až 60% trasy vedie po lesných chodníkoch (singletrack)  a cyklotrailoch a po novo vybudovaných košických trasách (www.facebook.com/kosicke.cyklotraily/). Singletracky sú ale do trasy zakomponované tak aby boli predovšetkým hravé a zábavné a nie extrémne, s ohľadom na maximálnu možnú bezpečnosť.

Trasa dlhá 22 km je určená pre amatérov a rodiny s deťmi ktorí s cyklistikou v lese začínajú, chcú skúsiť pravé terény pre horský bicykel a chcú si užiť príjemnú pretekársku atmosféru,  stráviť pekný deň v cyklistickom duchu.


5.0
(3)