Premium Badge Download on the App Store Get it on Google Play Turn-by-turn Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Custom Bike Computer Export Routes Route Previews Fall Detection Premium Support

Cycling Route Jahodná MTB Singletrack maratón Košice

76 km Distance
1,391 m Ascent
1,391 m Descent

(3 ratings)

MTB Singletrack maratón Košice sú vytrvalostné preteky na horských bicykloch v oblasti Volovských vrchov a Košických lesov, určený pre vyznávačov horskej cyklistiky, pre milovníkov lesných chodníkov (singletrackov) a skutočnej jazdy a radosti z MTB v krásnej prírode na upravených tratiach s výhľadmi na Košice a na Volovské Vrchy. Organizuje sa spravidla začiatkom septembra v sobotu a začíta v rekreačnom stredisku Jahodná v katastri obce Vyšný Klátov. Záujemcom sú k dispozícii 3 stupne náročnosti. Zaregistrovať sa môžu na stránke (http://www.cyklopretekykosice.sk/sk/skoda-mtb-singletrack-maraton-kosice/aktuality).

Najnáročnejšia 77 km trasa je určená pre trénovaných, technicky zdatnejších jedincov, na svoje si však prídu aj menej trénovaní nadšenci ktorí milujú výzvy a radi zvíťazia sami nad sebou.

Stredne náročná  47 km trasa vedie najznámejšími a najobľúbenejšími lokalitami a cyklotrasami medzi Košicami a Lajoškou. Až 60% trasy vedie po lesných chodníkoch (singletrack)  a cyklotrailoch a po novo vybudovaných košických trasách (www.facebook.com/kosicke.cyklotraily/). Singletracky sú ale do trasy zakomponované tak aby boli predovšetkým hravé a zábavné a nie extrémne, s ohľadom na maximálnu možnú bezpečnosť.

Trasa dlhá 22 km je určená pre amatérov a rodiny s deťmi ktorí s cyklistikou v lese začínajú, chcú skúsiť pravé terény pre horský bicykel a chcú si užiť príjemnú pretekársku atmosféru,  stráviť pekný deň v cyklistickom duchu.


5.0
(3)