Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support Route

340 km Fanatik, nejdelší trasa, západní Čechy křížem krážem

344 km Distance
1,327 m Ascent
1,328 m Descent

(0 ratings)

Popis tratě:

Fanatik je zlatým hřebem vycházející z tradiční tratě Západočeským Regionem za 17 hodin. Od roku 1985 se silniční infrastuktura změnila, a tak trasu nově vedeme po méně frekventovaných a malebnějších cestách. Přesto na některých úsecích vede po silnicích s hustějším provozem.

Trať je JEDNOSMĚRNÁ (z důvodů menšího provozu v brzkých ranních hodinách na silnici E49 směr Karlovy Vary)

Kontrolní body - fotka označení začátku/konce obce:

  1. Loket 
  2. Cheb 
  3. Kdyně 
  4. Plánice
  5. Nepomuk

Náročnost - Trať je  z 90% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 10% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  

Nastoupáte cca 3 000 m

Podrobnější popis:

Doporučený start 5.30 - 6.00 hod

Po výjezdu ze startu trať vede po Gerské ulici až světelnou křižovatku se Studentskou ulicí, kde se dáte vpravo. Po Karlovarské  E49 pojedeme až do Štipoklas, dále na Krsy, Úterý, Teplou a Mnichov. Přes Bečov nad Teplou, Horní Slavkov pokračujete na Loket. Loket můžete projet přes centrum města (cca 1.5 km kostky) nebo objet obchvatem (dost prudký sjezd a ještě prudší výjezd).  V Lokti je kontrolní bod. Pokračujeme na Sokolov, Kynšperk nad Ohří, až do Chebu. Zde je na kruhovém objezdu čerpací stanice, kde je možnost se občerstvit. Pro ty co chtějí dobré jídlo doporučujeme zajet do centra do restaurace u Krále Jiřího, která se nachází vlevo na náměstí. Pokračujeme na Planou, Bor, Horšovksý Týn, Domažlice, Tlumačov, Mrákov a Kout na Šumavě. Zde doprava a do Kdyně, kde je třetí kontrolní bod. Pokračujete na Klatovy a dále na Plánici, čtvrtý kontrolní bod. To už máme v nohách 275 km. Poté směrem na Nepomuk, kde je poslední kontrolní bod. V restauraci u Švejka se můžete posilnit na posledních 50 km. Pokračujte do kopce po jednosměrce a poté na kruhovém objezdu druhým výjezdem (rovně) na Dvorec. Za přejezdem doleva na Ždírec, Blovice a přes Starý Plzenec se vrátíme zpět do Plzně.

 

Trasa je ke stažení i na Mapy.cz 340 km Fanatik silnice


0.0
(0)