Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

340 km Fanatik, nejdelší trasa, projedete napříč západní Čechy

344 km Distance
1,327 m Ascent
1,328 m Descent

(0 ratings)

Popis tratě:

Fanatik je zlatým hřebem vycházející z tradiční tratě Západočeským Regionem za 17 hodin. Od roku 1985 se silniční infrastuktura změnila, a tak trasu nově vedeme po méně frekventovaných a malebnějších cestách. Přesto na některých úsecích vede po silnicích s hustějším provozem.

Trať je JEDNOSMĚRNÁ (z důvodů menšího provozu v brzkých ranních hodinách na silnici E49 směr Karlovy Vary)

Kontrolní body:

  1. Loket - foto označení obce 
  2. Cheb – razítko benzinka Eurobit, foto označení obce 
  3. Kdyně - foto označení obce 
  4. Plánice - foto označení obce 
  5. Nepomuk - foto označení obce 

Náročnost - Trať je  z 90% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 10% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  

Podrobnější popis:

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 5.30 - 6.00 hod

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme po Gerské ulici až světelnou křižovatku u Lidlu.  Studentská ulice se opravuje. Jeďte dle vyznačené objížďky na Karlovy Vary. Po Karlovarské  E49 pojedeme až do Štipoklas. Zde do leva a hned do prava na Krsy dále na Úterý, Teplá a Mnichov zde doprava na Bečov nad Teplou, Horní Slavkov pak pokračujeme na Loket. . Loket můžeme projet přes centrum města (cca 1.5 km kostky) nebo objet obchvatem (dost prudký sjezd a ještě prudší výjezd).  V Lokti je kontrolní bod. Pokračujeme na Sokolov, Kynšperk nad Ohří, až do Chebu. Zde je na kruhovém objezdu čerpací stanice, kde je možnost se občerstvit a získat razítko. Pro ty co chtějí dobré jídlo doporučujeme zajet do centra do restaurace u Krále Jiřího, která se nachízí v levo na náměstí. Když nenajdeme razítko, vyfotíme si označení obce na výjezdu. Pokračujeme na Planou, Bor, Horšovksý Týn, Domažlice. Z Domažlic jedeme zadními silnicemi (hlavní tah přes centrum se opravuje) na Tlumačov, Mrákov a Kout na Šumavě. Zde doprava a do Kdyně, kde je ttřetí kontrolní bod.

Z Kdyně se vydáme na Klatovy a dále na Plánici, čtvrtý kontrolní bod. To už máme v nohách 275 km. Poté směrem na Nepomuk, kde je poslední kontrolní bod. V restauraci u Švejka se můžete posilnit na posledních 50 km a dostanete i razítko. Pokračujte do kopce po jednosměrce a poté na kruhovém objezdu druhým výjezdem (rovně) na Dvorec. Za přejezdem doleva na Ždírec, Blovice a přes Starý Plzenec se vrátíme zpět do Plzně.


0.0
(0)