addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract google facebook email eye-open eye-hide compass search-map download-app phone-shield

Holešovice - Staré Město - Vyšehrad - Barrandovský most - Hlubočepy - Prokopské údolí - Nové Butovice - Radlická

21 km Distance
160 m Ascent
110 m Descent

(0 ratings)

Z Holešovic vyráží směr Strossmayerovo náměstí ve vyhrazeném pruhu. Na Nábřeží kapitána Jaroše je potřeba udělat špinavý trik s přejetím po přechodu na druhou stranu silnice a napojit se tak na cyklostezku směr centrum. Pak už vede přes most okolo Štvanice. na jehož konci uhýbá proti proudu Vltavy na cyklostezku na jejím pravém břehu.

Ta vede okolo Právnické fakulty až k Rudolfinu, kde bohužel končí a je potřeba se pohroužit do běžného provozu. Od Staroměstské okolo Karlova mostu až k Národnímu divadlu naštěstí obvykle jede cyklista rychleji než auta. Těstně za Žofínem zase stezka začíná a pod Tančícím domem už projíždí po náplavce.

Okolo Vyšehradu, Podolské vodárny a Žlutých lázní není až k Barrandovskému mostu kam zabloudit. Pod mostem je potřeba udělat prazvláštní smyčku a za zábradlím stranou od hustého provozu projet pod silničním i železničním nadjezdem k silnici na Hlubočepy. Jediné setkání se silnicí končí za několik zatáček a stezka uhýbá do Prokopského údolí.

Lehké stoupání příjemným lesem končí prudkým výjezdem ke Galerii Nové Butovice, která jde zezadu objet po hřišti. Zbytek cesty už je po silnici, ale řidiči se chovali poměrně dobře.


0.0
(0)
icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter