Trutnov-Vlčice - Jelenka - Pomezky - Karpacz - Špindlerovka - Strážné - Hostinné - Vlčice

0.0
(0)
  Uploaded 5 years ago

127 km Distance
2,490m Ascent
2,490m Descent

130 km  a 2.650 výškových metrů  náročnější  okruhová trasy v Krkonoších,  2 x  přes  hřeben Krkonoš.  Trasa je vedená především po  asfaltových  cestách,  částečně po dobře zpevněných  šotolinách,  jen  místy  s většími  kameny. Trasa je vhodná především pro treková kola.

Začátek  a konec   trasy je  v obci Vlčice,  západně od  Trutnova.  Z Vlčic  vystoupáme  na Hrádeček  a  sjedeme   Mladých Buků  a  dále  jedeme  do Svobody nad Úpou,  přes  Horní Maršov   a na křižovatce  za Temným Dolem  vpravo  na  silnici č. 252  a vystoupáme  do Horní Malé Úpy.  Na jejím začátku  odbočíme   vlevo na  úzkou asfaltovou cestu,  a  po  turistické žluté  sjíždíme  na  rozcestí Pod Jelenkou  a  odtud  po dobré  cestě  a  žluté   prudce  stoupáme  Na Jelenku  (1.260 mnm).   Zde  možnost občerstvení ,  pár metrů  jedeme zpět  a  odbočíme  vlevo na  turistickou  červenou  nezpevněnou, ale  dobře  sjízdnou stezku.  S potřebnou opatrností  sjedeme   k  turistickému přechodu  do Polska  na Sovím sedle,  pokračujeme   rovně  a  vystoupáme   ze sedla  a pokračujeme po červené  po hřebeni,   kde  je  již zase  cesta  dobře  zpevněná  a  sjedem  na Pomezní Boudy, zde opět možnost občerstvení.

Přejedeme  státní hranice  do Polska  a  sjíždíme  po silnici k turistickému rozcestí,  kde   se  dáme  vlevo  po   zpevněné  šotolinové cestě   se  štěrkem  a  sjíždíme  nad  městečko Kowary  a zde  vlevo po cestě    sjedeme k silnici  č. 366  a jedeme vlevo  do  Karpacze, vystoupáme   přes město  za odbočku  ke kostelu Wang a na  Sněžku.  Zde  je možnost  poobědvat   v některé z místních  dobrýcxh  restaurací.   Sjedeme  z města  až na křižovatku  u mostu a zde  ostře  vlevo   a stoupáme   kolem obce Borowice a  dále poi silnici lesem,  vlevo  asi 50 m od  silnice  v lese  je  hřibov   velkého počtu  obětí  z  2. sv. války.  Pokračujeme  ve s atoupání  až  k  parkovišti s  rozcestím.  Zde  jke vhodné si   chvíli odpočnout  před  dalším stoupáním.   Odbočíme  vlevo   a po dobré  cestě  prudce   a  dlouze  stoupáme  až   na  hřeben  ve výšce 1.200 mnm, překročíme  st. hranice  zpět  do Česka   a   na  Špindlerovce  je  možnost  občerstvení.

Ze  Špinblerovky  sjedeme  po silnici  do Špindlerova Mlýna   a kolem Labe    dále  sjíždíme  do Vrchlabí  a  na jeho začátku odbočíme  vlevo a  stoupáme   na  Strážné  a  sjedeme   do  Lánova,  přes  silnici č. 14  do Dolního Lánova a zde  vlevo po  C4299  a na kopci  na rozcestí  vpravo  do Fořtu  a  vpravo  do Hostinného,  za mostem  vlevo  a  po  C4300 vystoupat   a  přes  hřeben  do  Čermné  a  přes  silnici  údolím    a  stále po C4300   a   na kopci  rovně  po   šotolinové cestě  polem      do  Vlčic,   na křižovatce  vlevo   a  dojedeme  k  místu  začátku  trasy,  kde ji ukončíme.There are no similar routes.

About Bikemap

Bikemap is the world's biggest collection of cycle routes. Create your perfect bike route with the online cycle route planner and get our mobile apps for simple navigation, route tracking and for finding popular cycle routes near you.

Ride this route with the free Bikemap apps

Get the Bikemap app for your mobile to ride Trutnov-Vlčice - Jelenka - Pomezky - Karpacz - ..., to record your own routes and to share them with a thriving online community of cyclists.

Download Bikemap on the App Store
Get Bikemap on Google Play