Brewerie toszeckie

0.0
(0)
  Uploaded 4 years ago

65 km Distance
250m Ascent
250m Descent

Po wczorajszym treningowym spacerku nad zalew w Nakle-Chechle dzisiaj postanowiliśmy pojechać do Toszka. Dodatkową zachętą było ogłoszenie o corocznej imprezie "Breweriach toszecki". To taka lokalna odmiana dni średniowiecza podobnych do tych organizowanych przez Szwedów w Visby na Olandii. A że pogoda wspaniała więc nie było się nad czym zastanawiać. Ruszyliśmy więc przez Ptakowice, Zbrosławice do Wilkowic i dalej przez Księży Las do Łubia. Dalej przez Kopienice, Zacharzowice i Wilkowiczki dotarliśmy do Toszka. Ponieważ główne imprezy miały się zacząć o 13 a my dotarliśmy tam o 11,30 więc zrobiliśmy sobie miły odpoczynek nad toszeckim stawem obok zamku. Potem zajęliśmy miejsce na dzidzińcy zamkowym w cieniu i zaczęło się. Najpierw pokazy strojów z epoki, potem tańce i muzyka na instrumentach epokowych. Potem inscenizacja legendy o złotej kaczce. Niestety czas nas gonił i musieliśmy odpuścić turniej rycerski. Ruszyliśmy więc do domu przez Wilkowiczki i tam skręciliśmy na niebieski szlak przez las do Pniowa. Dalej przez Sroczą Górę i Jaśkowice. Potem już znaną trasą do Karchowic i dalej do Kamieńca, Zbrosławic. Potem już jak zwykle przez Ptakowice i Stolarzowice do Miechowic. Bardzo fajna wycieczka i w dodatku pouczająca. To dość niedzisiejsze że można robić takie imprezy lokalne na bardzo przyzwoitym poziomie. No i że są ludzie którym się po prostu chce.There are no similar routes.

About Bikemap

Bikemap is the world's biggest collection of cycle routes. Create your perfect bike route with the online cycle route planner and get our mobile apps for simple navigation, route tracking and for finding popular cycle routes near you.

Ride this route with the free Bikemap apps

Get the Bikemap app for your mobile to ride Brewerie toszeckie, to record your own routes and to share them with a thriving online community of cyclists.

Download Bikemap on the App Store
Get Bikemap on Google Play