Trasa poprzez Trzy Przełęcze

0.0
(0)
  Uploaded 5 years ago

40 km Distance
920m Ascent
920m Descent

Wycieczkę tą rozpocząłem w Walimiu. Droga prowadzi obok słynnych i tajemniczych sztolni z okresu II Wojny Światowej. Na początek długim podjazdem wspinamy się na przełęcz Sokolą 754 m.n.p.m. Po drodze mijamy kilka ośrodków wypoczynku zimowego z wyciągami narciarskimi. Za przełęczą czeka nas natomiast krótki, stromy zjazd do Sokolca. Tu skręcamy w lewo i "wdrapujemy" się na przełęcz Jugowską 801 m.n.p.m.

Ten odcinek trasy ma najgorszą nawierzchnie. Są tu liczne wyrwy w asfalcie. Na podjeździe nie są takie uciążliwe, ale na zjeździe trzeba bardzo uważać. Dojeżdżamy do Pieszyc. Tu można zrobić krótką przerwę, uzupełnić napoje. Teraz kierujemy się na południe, gdzie czeka nas kolejny podjazd tym razem na przełęcz Walimską 755m. n.p.m.

Na szczycie można zrobić odpoczynek - po lewej stronie drogi jest leśny parking z ławkami i zadaszeniem. Stąd rozchodzi się kilka pieszych szlaków turystycznych po górach Sowich. W nagrodę za trud wspinaczki malowniczymi serpentynami dojeżdżamy z powrotem do Walimia. Trasa krótka, ale wymagająca. Drogi o małym natężeniu ruchu i ładne widoki.There are no similar routes.

About Bikemap

Bikemap is the world's biggest collection of cycle routes. Create your perfect bike route with the online cycle route planner and get our mobile apps for simple navigation, route tracking and for finding popular cycle routes near you.

Ride this route with the free Bikemap apps

Get the Bikemap app for your mobile to ride Trasa poprzez Trzy Przełęcze, to record your own routes and to share them with a thriving online community of cyclists.

Download Bikemap on the App Store
Get Bikemap on Google Play