addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract

R15b Racławice - Węgrzce

39 km Distanz
250 m Aufstieg
270 m Abstieg

(1 Bewertung)

Trasa R15b prowadzi z Racławic do Węgrzc, wsi położonej na wzgórzach na północ od Krakowa. Zasadniczo prowadzi lokalnymi drogami asfaltowymi o dobrej jakości, jednak we wsi Zastów jest ok. 850m drogi gruntowej. Można ją objechać dokładając ok. 3 km.

1. Do Radziemic. Trasa zaczyna się pod szkołą w Racławicach. Ok. 1km od drogi prowadzącej do kościoła skręcamy w lewo na Wracimowice, po chwili mijamy drogę na Kopiec Kościuszki (po prawej stronie).  Po 1,8km wjeżdżamy w rejon skrzyżowań, gdzie BARDZO ŁATWO MOŻNA SIĘ ZGUBIĆ. Jedziemy cały czas prosto,  kierując się na Prandocin. Po 1km mijamy drogę na Zielenice (na prawo, 3km) i jedziemy cały czas prosto, aż do RAdziemic, gdzie skręcamy w prawo.

2. Do Wysiołka Luborzyckiego Z Radziemic wyjeżdżamy na zachód. Po 350 metrach skręcamy w lewo, pozostając na głównej drodze. Po 1,2 km przejeżdżamy na wprost przez czterowolotowe skrzyżowanie. Jedziemy przez 3,3km prosto, mijamy skrzyżowanie z drogą na Dalewice i jedziemy lekko w prawo zgodnie z geometrią drogi. Mijamy drogę na Chorążyce i po 1,3km dojeżdżamy do skrzyżowania z DW775 w Niegardowie, którą to przekraczamy na wprost (w zasadzie lekko w lewo). Jedziemy prosto. Po 2,8 km przejeżdżamy przez szybki zakręt w prawo, na wprost mając wjazd do wsi Gnatowice. Przejeżdzamy przez Skrzeszowice i po 2,8km od wjazdu do Gnatowic skręcamy w lewo, cały czas trzymając się drogi z pierwszeństwem przejazdu. W między czasie pojawiają się już przystanki linii aglomeracyjnych MPK. Przejeżdżamy przez Goszyce, następnie jedziemy chwilę przez las i w Woli Luborzyckiej mijamy czterowlotowe skrzyżowanie, cały czas jadąc prosto. Zjeżdżamy do Wysiołka Luborzyckiego. Mijamy drogę na Słomniki (w prawo, 10 km). Po chwili droga skręca w lewo. Po zakręcie my odbijamy w prawo wjeżdżając do Baranówki.

3. Do Węgrzc. Z Baranówki jedziemy prosto, za drogą. Mijamy zjazd na Dojazdów (w lewo). 3,5 km od skrzyżowania w Baranówce asafltowa droga skręca w prawo i przecina linię kolejową. My jedziemy prosto gruntową drogą (UWAGA NA BŁOTO!), mijamy stację w Zastowie i po 850m przekraczamy linię kolejową, skręcając w prawo na czterowlotowym skrzyżowaniu. Przejazd kolejowy jest osygnalizowany i wyposażony w półzapory. Jedziemy cały czas prosto, drogą z pierwszeństwem przejazdu, w Raciborowicach jedziemy zgodnie ze znakiem na Węgrzce. Po 1,1km w Batowicach mijamy ulubiony znak Aleksandra Kwaśniewskiego (Dziekanowice 0,7; w prawo), a my dalej jedziemy prosto aż do wiaduktu na linią kolejową. Tuż przed wiaduktem skręcamy w prawo. Następnie jedziemy zgodnie za drogą, mijamy stację Kraków Batowice i skręcamy w prawo pod górę. Na górce skręcamy w lewo, a po 750m do góry w prawo. Po 1 km skręcamy lekko w prawo, a po 650m w lewo.

4. Dalsza jazda Trasa jest powiązana łącznikami O14 i O15 z sąsiednimi trasami. Można przejechać trasą O15 do trasy R16, a następnie przejechać w kierunku centrum. Północ miasta jest źle skomunikowana z centrum. Poza tym na południe od ulicy Opolskiej będzie już bardzo dużo pieszych. W okolice Błoń (na AGH) najlepiej jest się dostać ulicami Racławicką i Urzędniczą.


5,0
(1)icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter
Top