Premium Badge Aus dem App Store herunterladen Hol dir Bikemap auf Google Play Turn-by-Turn-Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Individueller Fahrradcomputer Routen-Export Route Previews Sturzerkennung Premium Support

Radroute Brezno- Dobroč - Sedmák - Lom - Sihla - Hronec - Brezno

64 km Distanz
680 m Aufstieg
680 m Abstieg

(0 ratings)

Popis trasy:

Z Brezna po hlavnej smer Čierny Balog

pokračovať do Čierny Balog časť- Dobroča-  Šaling. Tam odbočiť smer  Páleničná dolina popod rampu po lesnej asfaltke až pod hrebeň, Následne krátky výjazd cca. 300 m po spevnenej zvážnici na hrebeň a po zvážnici na Sedmák odtiaľ na hlavnú cestu ( smer Hriňová) potom až hore na Lom.

Spať po hlavnej na Sihlu a dole Kamenistou dolinou do Hronca z Hronca do Brezna.

Povrch trasy:

Prevažne asfaltová cesta alebo lesná asfaltová cesta. Po výjazde z doliny vedie cesta po lúkach (koľaje od áut) a šotoline až po Sedmák. Následne znova asfaltová cesta a lesná asfaltová cesta ( v dolnej časti Kamenistej poškodená a vyspravená štrkom).

Zaujímavosti:

Cez Č. Balog budete prechádzať okolo hlavnej stanice čiernohorskej železničky. Po výjazde z doliny sa otvorí krajina s krásnym výhľadom na Klenovský Vepor. Z Lomu je pri dobrej viditeľnosti výhľad na Vysoké, Nízke Tatry a Klenovský Vepor súčastne. Dolina Kamenistá je najdlhšou dolinou na Slovensku.

Doporučenie:

Trasavhodná pre náročnejších, v Sihle odporúčam dobrú krčmu s posedením von.


0,0
(0)