Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D-Routenvorschau Sturzerkennung Premium Support Route

Pętla: Pszczółki - Skarszewy - Tczew - Pszczółki

67 km Distanz
198 m Aufstieg
199 m Abstieg

(1 Bewertung)

Zacznę ogólnie. Tą trasę można rozpocząć z dowolnego miejsca na tej trasie, ponieważ jest to pętla. Ja będę opisywał trasę z punktem startowym i końcowym w Pszczółkach.

Trasę tę nazywam pętlą Skarszewsko-Tczewską. Niezbyt oryginalna nazwa, ale trudno. Trasa jest relaksująca, można podziwiać piękne widoki Kociewia oraz Żuław Wiślanych. Nie ma za dużo podjazdów, trasa całkowicie złożona z tras asfaltowych. Natężenie ruchu tylko miejscami duże. Ale przejdźmy do szczegółów.

Rozpoczynamy w Pszczółkach na skrzyżowaniu DK nr 91 z ul. Pomorską. Kierujemy się Pomorską w stronę Gołębiewa Wlk, a na rondzie zjeżdżamy w drugi zjazd na ul. Lipową. I wyjężdżamy z Pszczółek, jedziemy przez wię Rębielcz i dojeżdżamy do Sobowidza. W Sobowidzu jedziemy do skrzyżowania, naprzeciwko kościoła. Kierujemy się w lewo. Będziemy jechali koło jeziora Sobowidzkiego. Przejedziemy pod wiaduktem kolejowym. Mijamy wieś Rościszewo i dojeżdżamy do Gołębiewka, gdzie skręcamy na Gdańsk. Po ok. pół kilometra skręcamy w lewo na Skarszewy (jest znak). Do Skarszew zostało już 10km. I wyjężdżamy z Gołębiewka (mijamy budynek dworca). Przejeżdżamy przez wsie Mirowo Duże i Kamierowo. Jedziemy przez cztery przejazdy kolejowe i wjazd do Skarszew. Przy tej trasie nie uwzględniam zwiedzania miast, wię dojeżdżamy ul. Kamierowską do końca (na końcu stromy zjazd) i skręcamy w lewo i cały czas prosto. Wjazd na drogę wojewódzką i według znaków jedziemy na Tczew. MijamyBolesławowo i Demlin. Przejeżdżamy koło jeziora Godziszewskiego. W Godziszewie skręcamy na Starogard, a następnie w lewo na Tczew. Trasa jest bardzo malownicza. Będziemy mijali jezioro Damaszka, oraz miejscowości Turze, Rukosin, Stanisławie, Szpęgawa i wjazd do Tczewa.Skręcamy na Armii Krajowej (w lewo) i dojeżdżamy do DK nr 91. Jedziemy w stronę Łodzi skrę w lewo na ul. Gdańską. Prosto, aż do Mostowej, gdzie skręcamy w lewo. Za wiaduktem na torami skręt w prawo, a następnie w lewo na ul. Łąkową. Następnie prosto na ul. Czatkowską.I cały czas jedziemy prosto. Można podziwiać piękne krajobrazy Żuław Wiślanych. mijamy Czatkowy, Koźliny. I skręcamy za Koźlinami w lewo na Pszczółki (będzie znak). Mijamy Krzywe Koło i będzie długa prosta (ze 4km). Wjeżdżamy do Pszczółek. Prejeżdżamy przez tory, jedziemy prosto i kończymy trasę na tym skrzyżowaniu, na którym zaczęliśmy.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam moja trasa. Przypominam, że można startować z dowolnego miejsca na trasie, ponieważ jest to pętla. Miłej jazdy!


5,0
(1)