Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support Route

Park Leśników im. Jana Łobodźca

57 km Distance
216 m Ascent
216 m Descent

(0 ratings)

Park Leśników im. Jana Łobodźca

Wjeżdżamy na teren parku przez wysoką, drewnianą bramę z nazwą Parku. Od razu widzimy zagrabione ścieżki.  Spacerując po kolejnych dróżkach mijamy prawdziwie leśne elementy architektury ogrodowej;  liczne mosteczki zrobione z użyciem okorowanych, powyginanych gałęzi, które same w sobie już są strojne, kilka altan i szałasów z ławkami i stołami do posiedzenia czy schronienia się przed deszczem, miejsce na ognisko z przygotowanym drewnem, nawet kije do pieczenia kiełbasek oraz wielką budowlę przestrzenną, przypominającą ambonę, z której widać park z góry.  Dodatkową atrakcją są strumyczki jak naturalne, małe stawki z kwitnącymi wiosną kosaćcami żółtymi a później- czermienią błotną i siedmiopalecznikiem oraz turzycami, a pod samą leśniczówką jest dość duży staw z zastawką, skąd pewnie woda dostaje się do strumyków. 

Warto zwrócić uwagę na kilkuletni, zdrowy dąb szypułkowy, rosnący w przy kamieniu, wewnątrz niskiego płotka. Słowa wyryte na głazie informują, że jest to dąb zwany „papieskim”, bo jest jednym z kilkuset, które wyrosły z żołędzi poświęconych  przez Jana Pawła II w trakcie wizyty delegacji leśników polskich w Watykanie.

Wiele innych atrakcji i ciekawostek czeka nas w tym parku, warto więc go zwiedzić z rodziną i znajomymi, pamiętając, by zachowywać się tam kulturalnie i nie zostawić  niczego, co by źle świadczyło  o naszym tam pobycie.

Liczne tablice, które należy przeczytać, uczą nas wiedzy przyrodniczo-leśnej oraz zachowania się w takim obiekcie.

Miejsce  warte zobaczenia, pokazał mi je Tomek Czajkowski z Spółdzielni Rowerowej Korba z Koszalina. Dojaz do Parku rowerem i przyczepką po drogach leśnych, miło, spokojnie i ciekawie.


0.0
(0)