Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Nadšenec 2019 - 100km

102 km Distance
571 m Ascent
572 m Descent

(4 ratings)

Nadšenec - popis tratě: 

Nadšenec je ideální trať pro rekreační jezdce, kteří chtějí sáhnout na první metu, Trať vede   po silnicích s menším provozem. Zavede nás do Nepomuku rodiště Jana Nepomuckého, pojedeme nedaleko zámku Zelená hora známého z filmu Černí baroni. 

Po startu se vydejte směrem k Boleveckému rybníku. Tímto směrem vyjíždějí, kromě Fanatika všechny silniční tratě. 

Kontrolní body: 

  1. Radošice - foto označení obce  

  2. Vrčeň - razítko - hospoda Na Faře  (venkovní posezení), nebo foto označení obce  

 

Náročnost - Trať je  z 85% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 15% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  Bez problému můžete jet i na silničních kolech s úzkou pneumatikou. Po trati se nachází několik prudších výjezdů a sjezdů. 

Podrobnější popis: 

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 9.00 - 10.00 hod  

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme jet po Gerské ulici a na první světelné odbočíme do leva. Poté pokračujeme přes sídlište po hlavní. Na téčku doprava a na další křižovatce odbočíme do Nýřanské a sjedeme z kopce k Plaské ulici (Třemošná, Plasy - Plzeň). Následně již po cyklostezce okolo Boleveckého rybníku. Po výjezdu z Plzně pokračujeme na Koterov, Starý Plzenec a na Spálené Poříčí. Ve Spáleném Poříčí se můžeme občerstvit. Poté směr Radošice, kde je kontrolní bod. Po výjezdu z obce pokračujeme doprava po cyklostezce   č 2039 do Dožic kde se dáme vlevo okolo rybníka a z obce stále dolů až do Vrčeně, kde je možnost občerstvení v restauraci Na Faře a také kontrolní bod.  Odtud pokračujeme do Dvorce kde před závorami odbočíme vpravo směr Ždírec. Přes Blovice přijedeme do Štáhlav, kde uzavřeme okruh a stejnou cestou se vrátíme do Plzně.  


5.0
(4)