addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract

Nadšenec 2019

102 km Distance
860 m Ascent
860 m Descent

(1 rating)

Fanatik - popis tratě:

Nadšenec je ideální trať pro rekreační jezdce co chtějí sáhnout na první metu či pro natrénovanější, kteří si jízdu chtějí spojit i s fanděním na MČR a SR v cyklistice. Trať vedoucí po velmi pěkných cstách s menším provozem. Zavede nás do Nepomuku rodiště Jana Nepomuckého a filmu Černí baroni ze zámku Zelená hora. Trať je obousměrná, lze tedy otočné body prohodit.

Otočné body:

  1. Železný Újezd - Hostinec Pod Rozhlednou (venkovní posezení)
  2. Nepomuk - restaurace u Švejka na náměstí (venkovní posezení)

Náročnost - Trať je  z 85% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 15% mírněji rozbitým. Sjízdná je naprosto bez problému i na závodních silničních kolech s úzkou pneumatikou. Po trati se nachází několik prudších výjezdů a sjezdů.

Podrobnější popis:

Start i cíl letošního Fanatika se nachází u Restaurace u Kamenného rybníka.

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme jet po pravé straně po chodníku, který navazuje na cyklostezku. Na velké světelné křižovatce použijeme přechod a následně již po cestě okolo Boleveckého rybníku. Po výjezdu z Plzně pokračujeme na Koterov, Starý Plzenec a na Spálené Poříčí. V Nových Mitrovicích se dáme do prava do táhlého kopce. V Železném Újezdě se na levé straně nachází Hostinec Pod Rozhlednou kde se můžeme občerstvit a dostaneme razítko. Pokračujeme do leva po cyklostezce č 2039 a v Čížkově po hladké asfaltce stále dolů až do Vrčeně. Zde do prava okolo rybníka a ve Dvorci přes koleje do kopce až do Nepomuka. 

Nad náměstím se nachází velká restaurace u Švejka kde dostanete další razítko. Následně se vrátíme zpět do Dvorce a za přejezdem do leva na Ždírec, Blovice až do Nezvěstic a zpět po stejné trase až do cíle.

 


5.0
(1)icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter
Top