addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract google facebook email eye-open

Maniak 2019 - 250 km

252 km Distance
2,660 m Ascent
2,660 m Descent

(1 rating)

Maniak - popis tratě: 

Maniak je náročná trať s množstvím kopců a krásných výhledů, skutečná výzva, která vám přiroste k srdci. Zavede vás až na Šumavu k hranici s Německem a vracet se budete přes Český les. Trať je obousměrná, lze tedy kontrolní body prohodit, ale doporučujeme jet po směru hodinových ručiček (směr Rokycany). 

Kontrolní body: 

  1. Rokycany – razítko na nádraží ČD (foto obce)
  2. Sušice - foto označení obce  
  3. Železná Ruda – razítko IC, muzeum, Benzina, foto označení obce  
  4. Všeruby - foto označení obce  

Náročnost - Trať je z 90% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 10% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  

Podrobnější popis: 

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 6.00 - 7.00 hod  

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme jet po Gerské ulici a na první světelné odbočíme do leva. Poté pokračujeme přes sídlište po hlavní. Na téčku doprava a na další křižovatce odbočíme do Nýřanské a sjedeme z kopce k Plaské ulici (Třemošná, Plasy - Plzeň). Následně již po cyklostezce okolo Boleveckého rybníku. Dále pokračujeme směr Rokycany, kde je první kontrolní bod. Další kontrolní bod je v Sušici, s možností občerstvení. Odtud se vydáme na Šumavu. V Železné Rudě získáme další razítko na IC, nebo v Muzeu, Benzince, popř. si vyfotíme označení obce na výjezdu. Vydáme se přes Nýrsko do Všerub, kde je poslední kontrolní bod. Projedeme historickým městem Přeštice a přes Štěnovice se vrátíme zpět do Plzně.

POZOR : V Sušici jeďte směr Hartmanice (označeno jako slepá). Hartmanice jsou průjezdné viz. navigace této trasy (před čerp. stanicí do leva). Za Hartmanicemi se pokračuje bez komplikací směr Žel. Ruda.


5.0
(1)icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter