Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Maniak 2019 - 250 km

252 km Distance
1,737 m Ascent
1,737 m Descent

(2 ratings)

Maniak - popis tratě: 

Maniak je náročná trať s množstvím kopců a krásných výhledů, skutečná výzva, která vám přiroste k srdci. Zavede vás až na Šumavu k hranici s Německem a vracet se budete přes Český les. Trať je obousměrná, lze tedy kontrolní body prohodit, ale doporučujeme jet po směru hodinových ručiček (směr Rokycany). 

Kontrolní body: 

  1. Rokycany – razítko na nádraží ČD (foto obce)
  2. Sušice - foto označení obce  
  3. Železná Ruda – razítko IC, muzeum, Benzina, foto označení obce  
  4. Všeruby - foto označení obce  

Náročnost - Trať je z 90% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 10% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  

Podrobnější popis: 

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 6.00 - 7.00 hod  

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme jet po Gerské ulici a na první světelné odbočíme do leva. Poté pokračujeme přes sídlište po hlavní. Na téčku doprava a na další křižovatce odbočíme do Nýřanské a sjedeme z kopce k Plaské ulici (Třemošná, Plasy - Plzeň). Následně již po cyklostezce okolo Boleveckého rybníku. Dále pokračujeme směr Rokycany, kde je první kontrolní bod. Další kontrolní bod je v Sušici, s možností občerstvení. Odtud se vydáme na Šumavu. V Železné Rudě získáme další razítko na IC, nebo v Muzeu, Benzince, popř. si vyfotíme označení obce na výjezdu. Vydáme se přes Nýrsko do Všerub, kde je poslední kontrolní bod. Projedeme historickým městem Přeštice a přes Štěnovice se vrátíme zpět do Plzně.

POZOR : V Sušici jeďte směr Hartmanice (označeno jako slepá). Hartmanice jsou průjezdné viz. navigace této trasy (před čerp. stanicí do leva). Za Hartmanicemi se pokračuje bez komplikací směr Žel. Ruda.


5.0
(2)