Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Fanatik 2019 - 340 km

344 km Distance
1,327 m Ascent
1,328 m Descent

(3 ratings)

Fanatik - popis tratě:

Fanatik je zlatým hřebem vycházející z tradiční tratě Západočeským Regionem za 17 hodin. Od roku 1985 se silniční infrastuktura změnila, a tak trasu nově vedeme po méně frekventovaných a malebnějších cestách. Přesto na některých úsecích vede po silnicích s hustějším provozem.

Trať je JEDNOSMĚRNÁ (z důvodů menšího provozu v brzkých ranních hodinách na silnici E49 směr Karlovy Vary)

Kontrolní body:

  1. Loket - foto označení obce 
  2. Cheb – razítko benzinka Eurobit, foto označení obce 
  3. Kdyně - foto označení obce 
  4. Plánice - foto označení obce 
  5. Nepomuk - foto označení obce 

Náročnost - Trať je  z 90% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 10% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  

Podrobnější popis:

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 5.30 - 6.00 hod

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme po Gerské ulici až světelnou křižovatku u Lidlu.  Studentská ulice se opravuje. Jeďte dle vyznačené objížďky na Karlovy Vary. Po Karlovarské  E49 pojedeme až do Štipoklas. Zde do leva a hned do prava na Krsy dále na Úterý, Teplá a Mnichov zde doprava na Bečov nad Teplou, Horní Slavkov pak pokračujeme na Loket. . Loket můžeme projet přes centrum města (cca 1.5 km kostky) nebo objet obchvatem (dost prudký sjezd a ještě prudší výjezd).  V Lokti je kontrolní bod. Pokračujeme na Sokolov, Kynšperk nad Ohří, až do Chebu. Zde je na kruhovém objezdu čerpací stanice, kde je možnost se občerstvit a získat razítko. Pro ty co chtějí dobré jídlo doporučujeme zajet do centra do restaurace u Krále Jiřího, která se nachízí v levo na náměstí. Když nenajdeme razítko, vyfotíme si označení obce na výjezdu. Pokračujeme na Planou, Bor, Horšovksý Týn, Domažlice. Z Domažlic jedeme zadními silnicemi (hlavní tah přes centrum se opravuje) na Tlumačov, Mrákov a Kout na Šumavě. Zde doprava a do Kdyně, kde je ttřetí kontrolní bod.

Z Kdyně se vydáme na Klatovy a dále na Plánici, čtvrtý kontrolní bod. To už máme v nohách 275 km. Poté směrem na Nepomuk, kde je poslední kontrolní bod. V restauraci u Švejka se můžete posilnit na posledních 50 km a dostanete i razítko. Pokračujte do kopce po jednosměrce a poté na kruhovém objezdu druhým výjezdem (rovně) na Dvorec. Za přejezdem doleva na Ždírec, Blovice a přes Starý Plzenec se vrátíme zpět do Plzně.


5.0
(3)