Premium Badge Download on the App Store Get it on Google Play Turn-by-turn Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Custom Bike Computer Export Routes Route Previews Fall Detection Premium Support

Cycling Route in Košice, Košický kraj, Slovak Republic

Košice KVP - Klatovianka (Veselá záhrada) - Nižný Klátov - Chata Lajoška - Jahodná a späť

7

Get Bikemap on your phone and enjoy our interactive map

Košice KVP - Klatovianka (Veselá záhrada) - Nižný Klátov - Chata Lajoška - Jahodná a späť
32 km
Distance
769 m
Ascent
769 m
Descent
-:-- h
Duration
-- km/h
Avg. Speed
--- m
Max. Elevation

About This Route

Trasa je určená pre horské bicykle. Začína sa pri kláštore na KVP prvé kilometre smerujú do chatovej oblasti Klatovianka.(načítaj cez smartfón QR kód s odkazom na podrobnú mapu). Pri Klátovianke vyrástol na dominantnom mieste objekt nazvaný "Veselá Záhrada", je to reštaurácia s veľkou oddychovou zónou pre deti. Po občerstvení pokračujeme na hlavnú cestu po ktorej cez chatovú oblasť NIžný Klátov smerujeme na červenú značku. Po pravej strane míňame obec Vyšný Klátov. Po červenej dosiahneme chatu Lajošku. Chata sa nachádza na hornom okraji strmej lúky v nadmorskej výške 908 m n.m. pod vrcholom Prednej holice (948,6 m n.m.) vo východnej časti Volovských vrchov. Chata je jedno z najobľúbenejších turistických cieľov v okolí Košíc. Od chaty späť pokračujeme smerom na Jahodnú, avšak po starej Jakobyho ceste, Nachádza sa vľavo od kaplnky. Z Jahodnej smerujeme cez Kamenný Hrb na Klátovianku a späť od "Veselej Záhrady" po pôvodnej ceste.

This cycling route is ideal for: MTB

You will cycle on the following surfaces: Gravel

This route is based on Košice KVP - Klatovianka - Myslava - Baška - Bukovec - Hýľov - Vyšný Klátov - a späť .

Customize this cycling route with the Bikemap route planner.

Make it yours!

You can use this route as a template in our cycling route planner so that you don’t have to start from scratch. Customize it based on your needs to plan your perfect cycling tour.