Premium Badge Download on the App Store Get it on Google Play Turn-by-turn Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Custom Bike Computer Export Routes Route Previews Fall Detection Premium Support

Cycling Route in Košice, Košický kraj, Slovak Republic

Košice KVP - Klatovianka (Veselá záhrada) - Nižný Klátov - Vyšný Klátov- Jahodná - Alpinka - Čermeľ - Bankov - KVP

3
Open this route in Bikemap Web

Open this route in Bikemap Web

33 km
Distance
675 m
Ascent
675 m
Descent
-:-- h
Duration
-- km/h
Avg. Speed
--- m
Max. Elevation

About This Route

Trasa je určená pre horské bicykle. Začína sa pri kláštore na KVP prvé kilometre smerujú do chatovej oblasti Klatovianka.(načítaj cez smartfón QR kód s odkazom na podrobnú mapu). Pri Klátovianke vyrástol na dominantnom mieste objekt nazvaný "Veselá Záhrada", je to reštaurácia s veľkou oddychovou zónou pre deti. Po občerstvení pokračujeme na hlavnú cestu po ktorej cez chatovú oblasť NIžný Klátov a späť veľmi strmo popri športovom areáli Vyšný Klátov a Koinonii Jána Krstiteľa. Cez obec Vyšný Klátov pokračujeme lesnou cestou smerom na Jahodnú. Môžeme sa zastaviť pri Jergovom prameni a občerstviť sa stále sviežou a chladnou vodou. Z Jahodnej smerujeme asfaltovou cestou smerom na Košice, hlavnú križovatku prejdeme rovno a dostaneme sa na štropvú cestu, ktorá v kombinácii s asfaltovou vedie strmo dole do čermeľského údolia. Po pravej strane míňame golfový areál, rekreačné stredisko Alpínka. V Čermeli strmo hore smerom na Bankov a späť na KVP časti po pôvodnej cesty.

This cycling route is ideal for: MTB

You will cycle on the following surfaces: Gravel

This route is based on Košice KVP - Klatovianka (Veselá záhrada) - Nižný Klátov - Chata Lajoška - Jahodná a späť .

Customize this cycling route with the Bikemap route planner.

Make it yours!

You can use this route as a template in our cycling route planner so that you don’t have to start from scratch. Customize it based on your needs to plan your perfect cycling tour.