Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Sporťák 2019 - 140 km

141 km Distance
790 m Ascent
791 m Descent

(4 ratings)

Sporťák - popis tratě: 

Pokud je pro vás 180 km moc a 100ku jste již zvládli, připravili jsme pro vás novou trať. Opět vás zavede na jih Plzeňska, kde je dobrý asfaltový povrch a malá hustota provozu.  

Tato trať vás zavede do Nepomuku rodiště Jana Nepomuckého, pojedeme nedaleko zámku Zelená hora známého z filmu Černí baroni. Poté zajedeme do Plánice, městečka ležícím na hezkém kopečku, který z vás určitě kapku potu vytáhne. Projedeme historickým městem Přeštice a přes Štěnovice se vrátíme zpět do Plzně.  

Trať je obousměrná, lze tedy kontrolní body prohodit. Doporučená je po směru hodinových ručiček. 

Kontrolní body: 

  1.  Železný Újezd - foto označení obce  
  2.  Bolešiny - foto označení obce  

Náročnost - Trať je  z 85% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 15% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  Bez problému můžete jet i na silničních kolech s úzkou pneumatikou. Po trati se nachází několik prudších výjezdů a sjezdů. 

Podrobnější popis: 

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 8.00 - 9.00 hod  

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme jet po Gerské ulici a na první světelné odbočíme do leva. Poté pokračujeme přes sídlište po hlavní. Na téčku doprava a na další křižovatce odbočíme do Nýřanské a sjedeme z kopce k Plaské ulici (Třemošná, Plasy - Plzeň). Následně již po cyklostezce okolo Boleveckého rybníku. Po výjezdu z Plzně pokračujeme na Koterov, Starý Plzenec a na Spálené Poříčí. V Železném Újezdě vyfotíme značku obce a. pokračujeme do leva po cyklostezce č 2039 a v Čížkově po hladké asfaltce stále dolů až do Vrčeně kde je po levé straně možnost občerstvení v hospodě Na Faře  Dále pokračujeme do Dvorce a do Nepomuka. Z Nepomuka se vydáme směr Plánice, pak směr Klatovy. Dojedeme do Bolešin kde je další kontrolní bod a vydáme se směr Měčín a Skašov. Projedeme historickým městem Přeštice a přes Štěnovice se vrátíme zpět do Plzně.  


5.0
(4)