addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract google facebook email eye-open

Sporťák 2019 - 140 km

141 km Distance
1,360 m Ascent
1,360 m Descent

(3 ratings)

Sporťák - popis tratě: 

Pokud je pro vás 180 km moc a 100ku jste již zvládli, připravili jsme pro vás novou trať. Opět vás zavede na jih Plzeňska, kde je dobrý asfaltový povrch a malá hustota provozu.  

Tato trať vás zavede do Nepomuku rodiště Jana Nepomuckého, pojedeme nedaleko zámku Zelená hora známého z filmu Černí baroni. Poté zajedeme do Plánice, městečka ležícím na hezkém kopečku, který z vás určitě kapku potu vytáhne. Projedeme historickým městem Přeštice a přes Štěnovice se vrátíme zpět do Plzně.  

Trať je obousměrná, lze tedy kontrolní body prohodit. Doporučená je po směru hodinových ručiček. 

Kontrolní body: 

  1.  Železný Újezd - foto označení obce  
  2.  Bolešiny - foto označení obce  

Náročnost - Trať je  z 85% tvořena hladkým kvalitním asfaltem, z 15% méně kvalitními, ale velice dobře sjízdnými úseky.  Bez problému můžete jet i na silničních kolech s úzkou pneumatikou. Po trati se nachází několik prudších výjezdů a sjezdů. 

Podrobnější popis: 

Start a cíl všech tratí Fanatika je u Ranče Šídlovák. Doporučený start 8.00 - 9.00 hod  

Po výjezdu ze startu trať doporučujeme jet po Gerské ulici a na první světelné odbočíme do leva. Poté pokračujeme přes sídlište po hlavní. Na téčku doprava a na další křižovatce odbočíme do Nýřanské a sjedeme z kopce k Plaské ulici (Třemošná, Plasy - Plzeň). Následně již po cyklostezce okolo Boleveckého rybníku. Po výjezdu z Plzně pokračujeme na Koterov, Starý Plzenec a na Spálené Poříčí. V Železném Újezdě vyfotíme značku obce a. pokračujeme do leva po cyklostezce č 2039 a v Čížkově po hladké asfaltce stále dolů až do Vrčeně kde je po levé straně možnost občerstvení v hospodě Na Faře  Dále pokračujeme do Dvorce a do Nepomuka. Z Nepomuka se vydáme směr Plánice, pak směr Klatovy. Dojedeme do Bolešin kde je další kontrolní bod a vydáme se směr Měčín a Skašov. Projedeme historickým městem Přeštice a přes Štěnovice se vrátíme zpět do Plzně.  


5.0
(3)icon-helpcenter
icon-helpcenter
icon-helpcenter
Bikemap Newsletter