addalert addcircleoutline addlocation add arrow-down-left arrow-down-right arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up-right arrow-up ascent assessment bin bookmarkoutline calendar-add calendar camera caret-down caret-left caret-right caret-up check chevron-down chevron-right clock close cloud-upload cog collectionsbookmark content-view-grid content-view-list datacheckerflag1 datadownload data-upload descent directions expandhorizontal expand-horizontal-2 expand-horizontal expand-vertical eye-off eye fileadd1 filecopy filenew2 filestatisticadd2 filetaskssubtract file-images-upload fullscreenexit gauge groupadd heart home infooutline info link list-number location-pin lock logout map mobile morevertical mylocation navigateprevious navigation-drawer nearme noteadd pen pencil-write pencil personoutline pindrop place playcirclefilled playlistaddcheck power-button publish refresh remove return routes-favourites scissors search share starhalf staroutline star supervisoraccount synchronize2 text-redo time-upload timeline timer track-route trendingflat trendingup user-add users visibility vote-star-banner warning zoomin badge1 medal3 medal5 starbanner starcircle starsubtract google facebook email eye-open eye-hide compass search-map download-app phone-shield
Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Ústecký kraj II: Cyklotrasa - Litoměřice

20 km Distance
30 m Ascent
10 m Descent

(1 rating)

Dnešní cyklovýlet nás zavede z malebného severočeského města Litoměřice podél řeky Labe až do Terezína. Čeká nás 23 kilometrů nenáročného terénu, většinu trasy jedeme po Labské cyklostezce. Část po vedlejší silnici s mírným provozem.

Auto zaparkujeme na parkovišti na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Velmi rychle se připojíme na Labskou stezku – cyklotrasu číslo 2 podél pravého břehu řeky Labe. Čeká nás zhruba pět kilometrů asfaltové cyklostezky, která přechází v polní cestu. Tou dojedeme do obce Křešice, která má necelých 1500 obyvatel. V Křešicích pojedeme okolo kostela svatého Matouše.

Cyklotrasa číslo 2 pokračuje do Nučnic po silnici II/261, nicméně my se tomuto úseku vyhneme a pojedeme po neznačené objízdné trase, která nás vede polní a později asfaltovou cestou. Část trasy jedeme po naučné stezce Křešická výprava. Přijedeme k motorestu Nučnice a napojíme se znovu na cyklotrasu číslo 2, po níž se za 500 metrů dostaneme k přívozu přes řeku. Přívozem se přepravíme na druhý břeh řeky Labe, kde jsou Nučničky.

V Nučničkách se nachází bufet s venkovním posezením, kde se můžeme občerstvit a odpočinout si. Výhled na řeku také není k zahození. Dostaneme se na cyklotrasu 2A, která nás po nepříliš frekventované silnici dovede přes Počaply a České kopisty do Terezína. Při příjezdu do Terezína po levé straně mineme Malou pevnost Terezín a Památník Terezín, na pravé straně pak automuzeum Terezín.

Brzy dorazíme na křižovatku a zahneme doprava. Zanedlouho přejedeme Ohři a dostáváme se do Hlavní pevnosti Terezín. Za řekou se vydáme doleva a horní vodní bránou pokračujeme do vnitřního areálu pevnosti, v němž je několik muzeí. Po cyklotrase 2A opouštíme Terezín a kolem golfového hřiště se vracíme do Litoměřic.

Při zpáteční cestě jedeme zhruba kilometr po hlavní silnici, na které je vyznačena trasa pro cyklisty. Přes Tyršův most se dostaneme na pravý běh Labe. Můžeme si prohlédnout historické centrum Litoměřic, a pak se vracíme na Střelecký ostrov.


5.0
(1)