Premium Badge Download on the App Store Get it on Google Play Turn-by-turn Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Custom Bike Computer Export Routes Route Previews Fall Detection Premium Support

Cycling Route in Maishofen, Salzburg, Austria

Tyrol 2021 - Etap 1

0

Get Bikemap on your phone and enjoy our interactive map

Tyrol 2021 - Etap 1
28 km
Distance
558 m
Ascent
558 m
Descent
-:-- h
Duration
-- km/h
Avg. Speed
--- m
Max. Elevation

About This Route

Nasz pierwszy etap po Tyrolu rozpoczynamy w miejscowości Maishofen, położonej na wysokości 800 m. Jedziemy doliną, wzdłuż rzeki Saalach. Mniej więcej w połowie trasy, dojeżdżamy do pierwszego z kilkunastu kurortów narciarskich które odwiedzimy w Austrii, do miejscowosci Saalbach. Właśnie w Saalbach, opuszczamy trakt rowerowy i wjeżdżamy w góry. Jedziemy górską ścieżką rowerową której średnie nachylenie to 5-7%. Ścieżką należy do najbardziej widokowych podjazdów w Alpach. Nazywa się Spielbergweg. Na około 20 kilometrze dojeżdżamy do punktu kulminacyjnego tego etapu, szczytu Wirtsalm, 1400 m. Ze szczytu można podziwiać wschodni i centralny Tyrol. Po pokonaniu przełęczy, czeka nas ponad 8 kilometrowy zjazd górskim traktem. Można będzie rownież zabawić się na licznych singeltrakach, którymi obsiany jest ten region Tyrolu. Dojeżdżamy do miejscowości Fiberbrun, w której zostaniemy na cały następny dzień. Prawie "płaską", alternatywą przejazdu do Fiberbrun, z przewyższeniem około 120 metrów, jest przejazd doliną, przez miejscowości Leogang o Hochfilzen.

 

This cycling route is ideal for: MTB

Route Photos

Customize this cycling route with the Bikemap route planner.

Make it yours!

You can use this route as a template in our cycling route planner so that you don’t have to start from scratch. Customize it based on your needs to plan your perfect cycling tour.