Facebook Instagram Twitter YouTube Premium Badge Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps 3D Route Preview Fall Detection Premium Support

Loděnice - Vysoký Újezd - Kuchař - Trněný Újezd - Mořina - Karlštejn - Srbsko - Hostim - Svatý Jan pod Skalou - Sedlec - Jánská - Loděnice

32 km Distance
414 m Ascent
414 m Descent

(4 ratings)

Začátek a konec trasy je zvoleno nádraží ČD v Loděnici.

První část trasy vede do Vysokého Újezda (je to do kopce, ale pak už se převážnou část trasy jen povezete z kopce) , odkud je krásný výhled směrem na Prahu. Na návsi je možnost si odpočinout.

Dále trasa směřuje přes Kuchař na Mořinu, ve které je u kostela také prostor na odpočinek. Následuje mírný sjezd směrem na Karlštejn, kdo chce na hrad, tak po levé straně je malý můstek, který se přejde a pěšinou se dostane k hradu.

Trasa je dále nasměrována na polní cestu odkud je nádherný výhled na Karlštejn. Polní cesta nás dovede do Srbska. Dále pak přes Hostim do Svatého Jana pod Skalou, zde je také možnost odpočiňku a prohlídnout si kostel kde byl uložen poustevník Ivan. Kdo má síly může vylézt ke křížku na skále na obcí. Pěkná podívaná. Pak cesta vede přes Sedlec a Jánskou na nádraží ČD v Loděnici.

Cesta je příjermná pro celou rodinu.

Možnosti občerstvení je cestou dost, např. v Srbsku, Hostimi nebo ve Svatém Janu pod Skalou (restaurace Obecní Škola).


2.5
(4)