Z Gaju przez Wielką Wyspę i centrum na Gaj ;)

A cycling route starting in Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Poland.

Overview

About this route

7

Taka moja trasa z miejsca zamieszkania, przez Wielką Wyspę (najpierw trasą rowerową wzdłuż Odry, a potem przyjemną ulicą Dembowskiego. Powrót przez centrum może być mniej ciekawy, ale ja lubię uczestniczyć w ruchu ulicznym.

-:--
Duration
18.4 km
Distance
21 m
Ascent
21 m
Descent
---
Avg. speed
---
Avg. speed
QuaD

created this 16 years ago

Route quality

Waytypes & surfaces along the route

Route highlights

Points of interest along the route

  1. Point of interest after 2.2 km

    Małe wyjaśnienie co do fragmentu od zjazdu z Armii Krajowej. Nie każdy może wiedzieć, ale należy po zjeździe w dół na Krakowskiej skręcić w pierwszą drogę po prawo za ślimakiem, potem jedziemy po kocich łbach i skręcamy w drugą ścieżkę w lewo. Po przekroczeniu kładki kierujemy się z lewo i potem na następnym rozwidleniu też w lewo. Dalej nie powinno być problemów.

Continue with Bikemap

Use, edit, or download this cycling route

You would like to ride Z Gaju przez Wielką Wyspę i centrum na Gaj ;) or customize it for your own trip? Here is what you can do with this Bikemap route:

Free features

Premium features

Free trial for 3 days, or one-time payment. More about Bikemap Premium.

  • Navigate this route on iOS & Android
  • Export a GPX / KML file of this route
  • Create your custom printout (try it for free)
  • Download this route for offline navigation

Discover more Premium features.

Get Bikemap Premium

From our community

Other popular routes starting in Wrocław