Premium Badge Download on the App Store Get it on Google Play Turn-by-turn Navigation Offline Maps Bike Type Optimized Routing Premium Maps Custom Bike Computer Export Routes Route Previews Fall Detection Premium Support

Cycling Route in Svitavy, Pardubický kraj, Czechia

Okruh ze Svitav přes Svojanov a Březovu nasytí náročnější cyklisty

0
Open this route in Bikemap Web

Open this route in Bikemap Web

38 km
Distance
429 m
Ascent
396 m
Descent
-:-- h
Duration
-- km/h
Avg. Speed
--- m
Max. Elevation

About This Route

Objevit kopcovitou krajinu s řadou historických míst v okolí Svitav mohou náročnější cyklisté, kteří se nezaleknou pár desítek kilometrů i ostřejších stoupání.

Celková délka je padesát dva kilometrů. Jedná se tedy o něco náročnější trasu. Svým nohám můžete dát odpočinout při návštěvě hradu Svojanov.

 

Cyklovýlet začněte ve Svitavách na náměstí Míru. Pokračujte na kruhový objezd a jeďte směrem na ulici Purkyňova, což znamená druhý výjezd. Odbočte na Hraniční, ze které pokračujte ulicí Svitavská zhruba třináct set metrů. Pak se napojte na silnici třetí třídy v ulici Kapitána Jaroše, po které pokračujte jeden a půl kilometru do Hradce nad Svitavou. Zde se můžete pokochat pohledem na kostel svaté Kateřiny. Odtud pokračujte po silnici směrem na Radiměř a dále na Rohoznou. Odtud není daleko do Svojanova. Zde si nenechte ujít návštěvu místního hradu nebo si odpočiňte a osvěžte se ve vsi pod ním. Dalším cílem je obec Vítějeves, odkud pokračujte do Bělé nad Svitavou. Tady si můžete prohlédnout barokní kostel Všech svatých z osmnáctého století. Na místním hřbitově je pohřben parašutista Ivan Banďěrev, který zemřel několik týdnů před koncem druhé světové války. Z Bělé se vydejte směrem na Brněnec a odtud do Březové nad Svitavou. Po cestě můžete narazit na puklinové jeskyně, kterým se říká Čertovy díry. Okolí Březové si můžete prohlédnout z Dobře ukryté rozhledny Járy Cimrmana, jež je jednou z dominant naučné stezky Údolím řeky Svitavy. Odtud se vydejte zpátky do Hradce nad Svitavou a dál až na startovní místo celé trasy. Variant je mnoho Krásu okresu a jeho pamětihodností můžete ze sedla kola poznávat samozřejmě na dalších zajímavých trasách. Pokud budete v Litomyšli, nenechte si ujít výlet do Nedošínského háje, na Růžový palouček, podívat se můžete i do Toulovcových maštalí nebo zajeďte do chaloupky Maxe Švabinského v Kozlově. V okolí Moravské Třebové je také několik zajímavých lokalit na cyklovýlet. Třeba muzeum v Mladějově, Hřebečské důlní stezky, zřícenina hradu Radkov, blízko je i do Jevíčka nebo do palírny slivovice v Biskupicích. Poličsko láká svými vodními plochami a rybníky, potěší ale také blízkost Žďárských vrchů, zajímavým tipem na výlet je Lukasova lípa v Telecí nebo geoexpozice v Korouhvi.

Customize this cycling route with the Bikemap route planner.

Make it yours!

You can use this route as a template in our cycling route planner so that you don’t have to start from scratch. Customize it based on your needs to plan your perfect cycling tour.