Valberg tot Saint-Martin-de-Vésubie (58km)

A cycling route starting in Puget-Théniers, Provence-Alpes-Côte d'Azur Region, France.

Overview

About this route

0

6km na het verlaten van Valberg, passeren we Beuil, een klein bergdorp. Daar moeten we links afslaan en de D30 naar Saint-Sauveur-sur-Tinée nemen. We rijden over de Col de la Couillole, een kleine bergpas van 1678m. Naarmate we stilaan de zee beginnen te naderen, begint ook het landschap wat te veranderen. We laten de besneeuwde toppen van het hoogebergte achter ons en stijgen ook niet meer boven de 2000m.

Saint-Sauveur-sur-Tinée

In Saint-Sauveur-sur-Tinée rijden we verder zuidwaarts op de D2205. Na 4km verlaten we deze weg alweer en draaien we de D2565 naar Saint-Martin-Vésubie. Op dit deel van de route zien we ook veel bunkers en geschutsstellingen. Deze maakten deel uit van de Franse Maginotlinie. Deze gordel van bunkers, antitankgrachten en andere versterkingen werd gebouwd tussen de twee wereldoorlogen om Frankrijk te verdedigen tegen Duitsland en Italië. Vooral Ouvrage Rimplas is een bezoek waard. Dit complex bestaat uit een versterkte toegang, twee infanteriebunkers en drie geschutsbunkers op 986 meter hoogte. Het werd bevoorraad door middel van een kabelbaan.

Gelegen op een rotsheuvel ten zuidwesten van Rimplas, was dit complex zwaar versterkt. Metersdikke muren werden zelfs nog verder gewapend met staalplaten van 20cm dik. In de heuvel zelf werden nog drie niveaus aan ondergrondse gangen aangelegd.

Ouvrage Rimplas, bloc 5

Na dit bunkerintermezzo vervolgen we onze weg naar Saint-Martin-de-Vésubie, een klein bergdorp met smalle straatjes en een rijke geschiedenis. Dit was ook het tweede dorp in heel franrijk dat werd voorzien van elektriciteit (in 1893). De oude elektriciteitscentrale die hiervoor zorgde kan worden bezocht.

-:--
Duration
59 km
Distance
1,244 m
Ascent
1,990 m
Descent
---
Avg. speed
---
Avg. speed
kmaesfrancx

created this 9 years ago

Route quality

Waytypes & surfaces along the route

Continue with Bikemap

Use, edit, or download this cycling route

You would like to ride Valberg tot Saint-Martin-de-Vésubie (58km) or customize it for your own trip? Here is what you can do with this Bikemap route:

Free features

Premium features

Free trial for 3 days, or one-time payment. More about Bikemap Premium.

  • Navigate this route on iOS & Android
  • Export a GPX / KML file of this route
  • Create your custom printout (try it for free)
  • Download this route for offline navigation

Discover more Premium features.

Get Bikemap Premium

From our community

Other popular routes starting in Puget-Théniers

Open it in the app